Koszyk jest pusty
Masz pytania?

info@topcosmetics.pl

22 853 45 55

660 220 929

Czynne Pn-Pt

9:00-17:00

Newsletter

3TO narzędzia do podologii

Podologia to dziedzina medycyny skupiająca się na diagnostyce, leczeniu i pielęgnacji stóp. Podolodzy zajmują się zarówno stopami zdrowymi, jak i "chorymi". Do zabiegów podologicznych wykonywanych w naszym Instytucie zalicza się np. specjalny pedicure dla chorych na cukrzycę, oszlifowanie grubych paznokci, skracanie płytki paznokciowej, podcięcie wrastającego paznokcia, usunięcie modzeli, rekonstrukcję płytki paznokciowej, terapię pękających pięt i rozpadlin na piętach, zastosowanie specjalnych ortez, wykonywanie opatrunków maściowych i wiele innych. W Instytucie stosujemy klamry do zabiegów marki SUDA, 3TO, BUSCH.

Wrastający paznokieć

Według definicji to nadmierny wzrost boczny płytki paznokcia, powodujący odczyn zapalny ze strony wału paznokciowego. Dotyczyć może każdego palca, najczęściej jednak palucha. Przyczyn wrastania jest bardzo dużo, min: złe obuwie, nieprawidłowe obcinanie paznokcia, nadmierna waga, uprawianie sportu, genetyka. Problem często dotyka osób chorych na cukrzyce, młodych mężczyzn, dzieci.
Kiedy wrasta paznokieć czujemy ból i dyskomfort. Czasami ból nasila się do tego stopnia, iż mamy problemy z chodzeniem. Wał dookoła paznokcia może być obrzęknięty i zaczerwieniony, co gorzej może pojawić się wysięk i tzw. dzikie mięso. Nie należy lekceważyć takich zmian i udać się do specjalisty. Pamiętajmy, że istnieją alternatywy dla chirurgicznego usuwania paznokcia. Są to klamry korekcyjne.

Klamry dzielimy na kilka rodzajów, dzięki czemu mamy możliwość doboru odpowiedniej klamry do stanu wrastania paznokcia.

· Spange Normal - klamra normalna: drut o grubości 0,40 mm, najbardziej uniwersalna, używana w 95% przypadków, zawiera 7% niklu.

· Kinderspangen – klamra dziecięca: drut o grubości 0,40 mm, dla dzieci od 5-go roku życia oraz dla wszystkich mniejszych paznokci, odległość między załamaniem -S- a omegą jest bardzo mała, przez co jest więcej miejsca dla haczyka.

· Spange Stark - klamra mocna: drut o grubości 0,45 mm, do bardzo grubych i mocno zrolowanych paznokci.

· Nickelfreie-Spange – drut o grubości 0,40 mm, wykonana z metalu nie zawierającego niklu, dzięki czemu można ją stosować u osób cierpiących na alergie.

· Schlaufe Normal – łącznik o grubości 0,30 mm, stosowany do wszystkich rodzajów klamer oprócz Stark.

· Schlaufe Stark – łącznik o grubości 0,35 mm, stosowany do grubych i twardych paznokci, do klamer Stark.