Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Masz pytania?

info@topcosmetics.pl

22 853 45 55

500 760 040

Czynne Pn-Pt

09:00-17:00

Silk

SILK to linia której głównym celem jest stworzenie natychmiastowego efektu liftingu. Preparaty serii wyrównują teksturę skóry, wygładzają zmarszczki, nawilżają i odżywiają skórę, pozostawiając ją gładką, jedwabistą i miękką.

Rezultat jest widoczny natychmiast po zabiegu - skóra jest piękna, odżywiona, ujędrniona i odmłodzona.

Najlepszy efekt uzyskuje się poprzez połączenie profesjonalnego zabiegu w gabinecie z pielęgnacją domową.

Problem

Zmarszczki mimiczne i bruzdy to główne oznaki starzenia się skóry. Jest to spowodowane nie tylko nadmierną

aktywnością włókien mięśniowych, ale także zmianą tekstury skóry: zmniejszenie gęstości, odwodnienie, utrata

elastyczności. Niekorzystny wpływ środowiska przyspiesza powstawanie zmian na skórze związanych z wiekiem.

Rozwiązanie

Zabieg Silk oparty jest na zastosowaniu rozpuszczalnych włókien jedwabiu, nakładanego bezpośrednio na skórę. Jedwabne włókno pochodzące z jedwabnika, to połączenie dwóch białek: fibroiny i serycyny. Fibroina – to duże białko (55-100 tys. Da), która stanowi główną część włókna. Serycyna – to białko zwane "jedwabnym klejem " mocno łączy cząsteczki fibroiny. Naukowcy firmy Christina rozdzielili te białka, które podczas zabiegu są ponownie łączone, ale już bezpośrednio na skórze.

Włókna stabilizują się w warstwie rogowej naskórka, długo w niej pozostaje i tworzą higroskopijną białkową powłokę. „Jedwabna warstwa” nadaje efekt liftingu,

zmiękcza i nawilża skórę przez długi czas, nie zakłóca wymiany gazowej i nie zatyka ujść gruczołów łojowych. Oprócz tego włókna jedwabiu chronią skórę przed stresem oksydacyjnym, poprawiają mikrokrążenie krwi w kapilarach skóry, dostarczają minerały i witaminy, a także nie pozwalają na przenikanie promieniowania UV w głębsze warstwy skóry. Zabieg jest przeznaczony do wszystkich rodzajów skór i bez ograniczeń wiekowych.

Niestety, ta kategoria nie zawiera produktów.
Zapraszamy do przejrzenia asortymentu w pozostałych kategoriach.